Merhaba arkadaşlar bu yazımda yeni projemden bahsetmek istiyorum. Projenin adı Yemek Yapmalı, sloganı iste Bizce herkes yemek yapmalı. Ne kadar yaratıcı değil mi 🙂 En bomba olay ise domain yemekyap.ml 🙂

yemek yapmalı

Gelelim Yemek Yapmalı’nın Diğer Sitelerden Farklarına

Her neyse bu site adından anlaşılacağı şekilde bir yemek tarifi sitesi fakat bugüne kadar aklınızdaki tüm yemek tarifi sitelerinden farklı bir site. Diğer sitelerinden benim sitemi ayıracak fark ise göze hitap eden, anlaşılır, kullanıcıyla etkileşimli olması vs vs diyebilirim. Örneğin bir tarife tıkladığınız zaman sol tarafta malzemeler açıklamalarıyla net bir şekilde bulunuyor ve bu malzemeleri buzdolabından çıkarttıkça sol tarafındaki yuvarlağa basıp üzerini çizili hale getirip karıştırma ihtimalinize son veriyor. Şimdi diyeceksiniz ki ya bu ne bu kadar basit şey mi ayıracak diğer sitelerden. Ama inan ki günümüzde en ufak şeyler bile her şeyi değiştirebiliyor. Zamanla göreceğiz bunu.

Neyse devam edelim. Tarifin içindeydik değil mi? Alt tarafta okuma modunu etkinleştirerek sadece tarifi görüntüleyip, malzemelerde olduğu gibi tamamladığını zaman işaretliyebiliyorsunuz. Ve en önemli olay zamanlayıcı. Zamanlayıcıyı ayarladığınızda süre bitiminde sesli uyarı veriyor 🙂

Diğer bir yanı ise kullanıcılar tarif gönderebilecekler hem de kendi adlarıyla. İlk etapta beklentim olmasa da ilerde çoğu kişi gönderecek eminim.

Şimdilik Osmanlı Mutfağı yemek tarifleri, Oktay Usta yemek tarifleri gibi tanınmış kişilerin ve piyasada fazla bulunmayan osmanlı yemekleri gibi tarifler yayımlayacağım. Ziyaret etmeyi unutmayın görüşlerinizi, eleştirilerinizi bekliyorum.